Nauka
TEGO UNIKAJ PRZED SNEM!

TEGO UNIKAJ PRZED SNEM!

Przed pójściem spać powinniśmy dać sobie czas na odpoczynek od elektroniki i poświaty, która towarzyszy nam podczas oglądania telewizji, używania komputera i telefonów komórkowych. Ostatnia godzina przed snem spędzona przy komputerze może wpływać na nasz sen, a konkretnie – problemy z zaśnięciem. Naświetlanie się sztucznym światłem elektronicznym może prowadzić do zakłócenia rytmu snu i tłumienia wydzielania melatoniny, która odpowiada za sen.
 • Autor: Einstein Einstein Data: 13.11.2014
  Źródło: -----
Nauka
TAK PRODUCENCI UKRYWAJĄ W SKŁADZIE GLUTAMINIAN SODU...

TAK PRODUCENCI UKRYWAJĄ W SKŁADZIE GLUTAMINIAN SODU...

Jeśli na opakowaniu jakiegoś produktu w widzisz w składzie: ekstrakt drożdżowy, autolizowane drożdże, hydrolizowane białka roślinne, hydrolizowane białka to ten produkt ZAWIERA glutaminian sodu a składzie został SPECJALNIE inaczej (choć zgodnie z prawem) nazwany!
 • Autor: Einstein Einstein Data: 12.06.2015
  Źródło: -----
Nauka
JEŚLI LUBISZ ZUPĘ POMIDOROWĄ TO WIEDZ, ŻE...

JEŚLI LUBISZ ZUPĘ POMIDOROWĄ TO WIEDZ, ŻE...

...jest to jedna z najlepszych zup dla Twojego zdrowia! W pomidorach znajdują się największe ilości LIKOPENu (nigdzie nie ma go więcej!). To ponad dwukrotnie silniejszy przeciwutleniacz niż beta-karoten! Liczne badania naukowego udowadniają, że likopen chroni przed wieloma nowotworami min. żołądka, płuc, prostaty, piersi, jelita grubego oraz szyjki macicy! Dodatkowo rewelacyjnie wpływa również na serce, a także obniża poziom złego cholesterolu. Jakby tego było mało pomidory są świetnym źródłem potasu, który zmniejsza ryzyko udaru mózgu. Co najważniejsze wszystkie te właściwości pomidorów nie znikają w trakcie przetwarzania dlatego zupa pomidorowa powinna często gościć na Twoim stole.
 • Autor: Einstein Einstein Data: 30.05.2015
  Źródło: -----
Nauka
JEŚLI WBIJESZ NÓŻ W BRZOZĘ...

JEŚLI WBIJESZ NÓŻ W BRZOZĘ...

...i podstawisz pod niego dowolny pojemnik - już po kilku godzinach zbierzesz dużo soku z brzozy! Sok z brzozy pity regularnie wzmacnia układ odpornościowy, zapobiega infekcjom wirusowym! Polecany szczególnie osobom, które są bardziej podatne na zakażenia wirusowe np. małym dzieciom i osobom starszym. Szklanka soku zaspokaja dzienne zapotrzebowania człowieka na: potas magnez fosfor wapń żelazo miedź aminokwasy witaminy z grupy B sole mineralne. Co najważniejsze pozyskując w ten sposób sok z brzozy nie wyrządzasz, żadnej krzywdy drzewu!
 • Autor: Einstein Einstein Data: 24.02.2016
  Źródło: -----
Nauka
JEŚLI MYJESZ ZĘBY RANO TO WIEDZ, ŻE...

JEŚLI MYJESZ ZĘBY RANO TO WIEDZ, ŻE...

...powinno się je myć o tej porze dnia tak naprawdę dwukrotnie! Pierwsze mycie przed śniadaniem aby umyć je z bakterii nagromadzonych w ciągu nocy żeby nie przedostawały się do żołądka wraz z jedzeniem, drugie mycie po śniadaniu aby usunąć resztki pokarmu.
 • Autor: Einstein Einstein Data: 02.08.2015
  Źródło: -----
...
Skocz do:

Zobacz też: