Ogólne
ŚWIĘTO KAŻDEGO POLAKA

ŚWIĘTO KAŻDEGO POLAKA

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię
 • Autor: Robert Robert Data: 10.11.2013
  Źródło: TegoNieWiesz.pl
Ogólne
NAJWYŻSZA NASTOLATKA

NAJWYŻSZA NASTOLATKA

Elisany da Cruz Silva ma 18 lat i 2,03 m wzrostu. Mieszka w mieście Belem w Brazylii. Osiągnęła tak imponujące rozmiary z powodu choroby. Cierpiała na gigantyzm. Wszystko przez guz, który był umiejscowiony w przysadce mózgowej. Na szczęście lekarzom udało się go usunąć. Prawdopodobnie niedługo stanie na ślubnym kobiercu! Wybrała już nawet sukienkę. Jej ukochany, Francinaldo, ma co prawda zaledwie 1,62 m wzrostu, jednak twierdzi, że nie przeszkadza mu różnica między nim a Elisany. Wręcz przeciwnie, zawsze marzył o wysokiej kobiecie.
 • Autor: Einstein2 Einstein2 Data: 08.05.2014
  Źródło: TegoNieWiesz.pl
Ogólne
TED BUNDY

TED BUNDY

"Garbus" Bundy'ego z 1968, w którym i z użyciem którego popełnił większość swych zbrodni. Obecnie jako eksponat w Narodowym Muzeum Zbrodni i Kary, koło miasta Waszyngton
 • Autor: Einstein Einstein Data: 16.09.2013
  Źródło: TegoNieWiesz.pl
Ogólne
SPRAWDŹ SWOJĄ PASTĘ DO ZĘBÓW

SPRAWDŹ SWOJĄ PASTĘ DO ZĘBÓW

Kolorowe prostokąty na tubce pasty do zębów mają znaczenie. Dotyczą one składu pasty. Prostokąt zielony oznacza, że pasta została wyprodukowana z naturalnych składników- bez chemii, fluoru i aspartanu. Kolor niebieski mówi, że pasta powstała przy zmieszaniu składników chemicznych i naturalnych. Kolor czerwony- chemiczne dodatki, soda i podobne. Pasta w większości wyprodukowana ze składników chemicznych. Z kolei pasek czarny odnosi się do pasty wyprodukowanej wyłącznie ze środków chemicznych.
 • Autor: Einstein2 Einstein2 Data: 03.09.2014
  Źródło: TegoNieWiesz.pl
Ogólne
ŚMIERĆ NAJSTARSZEGO FLAMINGA NA ŚWIECIE

ŚMIERĆ NAJSTARSZEGO FLAMINGA NA ŚWIECIE

Ten flaming dożył naprawdę sędziwego wieku – niedawno skończył 83 lata. Biorąc pod uwagę, że średnia długość życia tych dużych ptaków to 20-30 lat, Różowy (nazwany tak od gatunku flaminga różowego, który reprezentował) był niekwestionowanym rekordzistą. Śmierć flaminga nastąpiła w wyniku uśpienia. Taką decyzję podjęły władze zoo. Ich wyrok był uzasadniony długotrwałą chorobą ptaka i jego kiepskim stanem zdrowia. „Różowy zachorował w kwietniu ubiegłego roku.
 • Autor: Einstein2 Einstein2 Data: 04.09.2014
  Źródło: TegoNieWiesz.pl
... ...
Skocz do:

Zobacz też: